Naše společnost se zaměřuje také na výkup nemovitosti s věcným břemenem doživotního užívání. Ať už se jedná o výkup bytu, výkup domu, nebo výkup pozemku, není existence věcného břemene pro výkup nemovitosti překážkou. Často nám přicházejí dotazy, zda je takto zatíženou nemovitost možné prodat a zda takové nemovitosti také vykupujeme.

Ano, vykoupíme jakoukoliv nemovitost zatíženou věcným břemenem, a dokonce ani není nutná prohlídka takové nemovitosti. Pro vypracování nezávazné nabídky nám obvykle stačí adresa nemovitosti a doplnění informací o stavu nebo podobě nemovitosti.

Pro oprávněného z věcného břemene se prodejem nemovitosti nic nemění. Věcné břemeno, stejně tak, jako vlastnické právo, patří mezi tzv. věcná práva a podléhá stejné ochraně. Jedná se o absolutní majetkové právo, které je jednostranně nezrušitelné. V praxi to znamená, že bez souhlasu oprávněného z věcného břemene, tedy toho, kdo nemovitost užívá, nelze věcné břemeno zrušit ani vypovědět.

Vyplňte nezávazný formulář a získejte cenovou nabídku zdarma ještě dnes

Vyberte z možností

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů. Vyplnění a odeslání formuláře je zcela nezávazné, nabídku obdržíte zdarma.